f5 f4 f3 f2 f1 f5 f4 f3 f2 f1
Sacha Runa - zespół muzyki andyjskiej
Zespół Sacha Runa prezentuje muzykę z regionu andyjskiego, wchodzącego niegdyś w skład państwa inkaskiego. Tamtejszy folklor powstał w wyniku spotkania trzech starodawnych kultur: indiańskiej, hiszpańskiej i afrykańskiej. Zespół wykorzystuje bogate instrumentarium, m.in. indiańskie flety, instrumenty strunowe i perkusyjne. Wszystkie zostały wykonane w Ameryce Południowej przez indiańskich rzemieślników. Muzycy sami aranżują ludowe melodie andyjskie i wykorzystują tradycyjne teksty pisane w trzech najpopularniejszych językach tego regionu: hiszpańskim, keczua i ajmara. W czasie koncertów przedstawiane są też ciekawe informacje o regionie andyjskim. Sacha Runa w swoim bogatym repertuarze ma zarówno surowo brzmiące, archaiczne utwory, tkwiące korzeniami w kulturach przedinkaskich, jak i bardzo melodyjne, skoczne style współcześnie grane w Andach. Uniwersalny przekaz tej muzyki potwierdza fakt, że świetnie się bawią przy niej zarówno mieszkańcy andyjskich wyżyn, jak i Europejczycy.

W tym miejscu chcielibyśmy podzielić się z Wami wiedzą naszą oraz naszych przyjaciół. Będą to artykuły dotyczące historii, geografii, antropologi, etnografii i innych nauk, które starają się opisać Indian i ich kulturę.
Przedstawiamy eksponowaną w naszej Wiosce kolekcję przedmiotów, które są replikami strojów i przedmiotów użytkowych wykorzystywanych przez Indian Ameryki Północnej oraz oryginalne stroje i instrumenty z tego terenu.
Miejsce prowadzenia działalności - Wioska Indiańska w Łopuchówku:
Łopuchówko 1
62-095 Murowana Goślina

Siedziba firmy:
Chrustowo 18
64-850 Ujście

tel. 605-355-729 lub 502-449-792
adres e-mail: biuro@kokopelli.pl
Wioska indiańska | Festyny | SACHA RUNA | Galeria | Linki | Kontakt
Agencja Interaktywna Sun Group