f5 f4 f3 f2 f1 f5 f4 f3 f2 f1
O nas
Zajmujemy się organizacją wypoczynku dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W swojej działalności dzielimy się naszymi zainteresowaniami, które są związane z kulturą ludów tubylczych obu Ameryk. Pasja ta inspiruje nasze zawodowe działania. Łączymy to z dobrą zabawą, wypoczynkiem i edukacją. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Kokopelli według niektórych źródeł bożek płodności i dobrych zbiorów Anasazi- przodków dzisiejszych Indian Hopi, Zuni i pozostałych Pueblo nieprzypadkowo stał się symbolem naszej firmy. Prawe każdy przechodził w życiu okres fascynacji tubylczymi mieszkańcami Ameryki. Na ogół jednak czas mija i większość kojarzy Indian już tylko z westernem i dziecięcymi zabawami. Z nami jest trochę inaczej. Fascynacje dzieci przekształciły się z czasem w dorosłe zainteresowania.

Każdy człowiek chciałby robić w życiu to, co naprawdę go interesuje. W pewnym momencie naszej drogi zawodowej zaczęliśmy szukać sposobu podzielenia się z innymi naszą wiedzą, jak złamać panujące w dzisiejszym świecie stereotypy dotyczące Ameryki? Tak powstał w 1999 roku pomysł zorganizowania obozu dla dzieci o tematyce indiańskiej. Na początek jako współpracownicy, a w późniejszym czasie współorganizatorzy przez kilka lat z rzędu staraliśmy się poprzez zabawę i przygodę przybliżyć świat Indian polskim dzieciom.

Następnym krokiem było stworzenie w 2001 roku w Zabrodziu koło Piły „Fortu nad Rzeką Bobrów” -skansenu indiańskiego, w którym dzieci mogły zobaczyć i dowiedzieć się jak żyli Indianie Wielkich Równin na przełomie XVIII i XIX wieku. Skansen po roku został przeniesiony do Ostrowca koło Wałcza, a potem do Nowej Wsi Ujskiej koło Ujścia. W 2006 roku postanowiliśmy usamodzielnić się i ruszyliśmy wcześniej już znanym szlakiem tworząc w Łopuchówku koło Murowanej Gośliny wioskę indiańską. Jest to kontynuacja działalności z Zabrodzia, Ostrowca czy Nowej Wsi Ujskiej, ale już zupełnie samodzielnie.

Kokopelli – flecista jest też symbolem muzyki. W działalności zespołu folkowego „Sacha Runa” odzwierciedlają się nasze fascynacje muzyką Andów. Gramy muzykę z regionu obejmującego dzisiejszy Ekwador, Peru, Boliwię i Chile.

Dzieci oczywiście stanowią gros naszych klientów, ale nie zapominamy też o dorosłych. To do nich skierowana jest oferta nabycia wytwarzanych przez nas wyrobów, to przede wszystkim z nimi chcemy podzielić się wiedzą o psach zaprzęgowych, to dla nich i z myślą o nich stworzyliśmy propozycję organizowania imprez integracyjnych dla firm.

Zapraszamy
W tym miejscu chcielibyśmy podzielić się z Wami wiedzą naszą oraz naszych przyjaciół. Będą to artykuły dotyczące historii, geografii, antropologi, etnografii i innych nauk, które starają się opisać Indian i ich kulturę.
Przedstawiamy eksponowaną w naszej Wiosce kolekcję przedmiotów, które są replikami strojów i przedmiotów użytkowych wykorzystywanych przez Indian Ameryki Północnej oraz oryginalne stroje i instrumenty z tego terenu.
Miejsce prowadzenia działalności - Wioska Indiańska w Łopuchówku:
Łopuchówko 1
62-095 Murowana Goślina

Siedziba firmy:
Chrustowo 18
64-850 Ujście

tel. 605-355-729 lub 502-449-792
adres e-mail: biuro@kokopelli.pl
Wioska indiańska | Festyny | SACHA RUNA | Galeria | Linki | Kontakt
Agencja Interaktywna Sun Group